WFWK V – relacja

W ostatnią niedzielę na Grzybie odbyła się piąta już edycja Wielkiej Fabularnej Wymiany Kompozytu. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co się działo i kto wygrał, czytajcie dalej 🙂

Zdjęcia też będą na końcu. Można je oglądać bez czytania 😉

DSCF9130

Uczestnicy gry, którzy nie uciekli od razu po ostatnim zadaniu 🙂

Cała zabawa zaczęła się około dziewiątej, kiedy gotowi i przygotowani aesgeje zostali podzieleni na ekipy (Niebieskich i Żółtych), wyłoniono przywódców, przedstawiono zasady gry i pierwsze zadanie.

Zanim Wam powiem, na czym polegało pierwsze zadanie, musicie znać tło fabularne całej rozgrywki, jako iż jest ono niezwykle dla całej sprawy istotne.

Miejscem działań niedzielnych (czyli mało odważnych) wydarzeń była Jakuba (poważna wersja Kuby) ze stolicą w Jahawanie. Szef wojskowej junty Adam Walstro próbuje umocnić swoją pozycję po zamachu stanu. Praktycznie nic nie stoi mu na przeszkodzie, bo cywile wyemigrowali korzystając z okazji. Po prostu pokradli stojące na plażach barki desantowe i udali się w długą podróż do USA. W ten oto sposób generał Walstro zdobył władzę absolutną nad pustą wyspą. Może nie ma tam ludzi, ale są cholernie wielkie złoża naturalne, o które zabiegają dwa sojusze. Federacja Jednych i Pakt Drugich. Jedni i Drudzy chcą zdobyć poważanie (kiedyś ktoś tak nazwał pozwolenie na wydobycie ropy w trzecim świecie) w kraju Adama Walstro.

Strony konfliktu były więc trzy: Jedni (Niebiescy), Drudzy (Żółci) i ekipa Adama Walstro.

Zadaniem trwającym przez cały czas rozgrywki było zdobywanie flag rozstawionych w strategicznych punktach. Wyniki tego zadania pojawią się na końcu wpisu.

Pierwsze zadanie polegało na podsłuchaniu. Ekipa Żółtych miała podsłuchać Adama Walstro, który przebywał w stolicy (strefie zdemilitaryzowanej), a ekipa Niebieskich miała podsłuchać rozmowę telefoniczną szefa bandy Bandytów. Pomijając fakt, że Niebiescy zastrzelili osobę, którą mieli podsłuchać (!!!), zadanie zostało wykonane perfekcyjnie, to znaczy obie strony wiedziały, co się będzie dziać. Tak więc:

Żółci 1:1 Niebiescy

Z podsłuchanej rozmowy wynikało, że o 10:40 na Jahawanie znajdzie się Szejk Abdullach AliKokodjambo, który chciał negocjować z Adamem Walstro o 11:00 w stolicy. Zadaniem Niebieskich było ochronić go, by dotarł do stolicy, a zadaniem Żółtych było nie dopuścić do tej rozmowy. Oczywiście w grę wchodziły pieniądze. Dużo pieniędzy. Bardzo dużo pieniędzy.

duzo-pieniadzow

Miljon.jpg

Akcja wyglądała tak (to info z drugiej ręki, więc mogą być małe przekłamania):
Kiedy Żółci dotarli do szejka i wybili wszystkich okolicznych Niebieskich, szejk jeszcze żył. Ale potem pojawiło się więcej Niebieskich. Jeden z Żółtych nie chciał zginąć, więc zrobił sobie z szejka żywą tarczę. Już wkrótce martwą, jak to z żywymi tarczami bywa. Żółci mieli zwłoki szejka i całe pieniążki. Zwłoki szejka powędrowały do stolicy i Żółci myśleli, że wszystkie pieniążki są ich. Ale wtedy do akcji weszli ludzie Adama Walstro i Bandyci, którzy wykończyli pozostałych przy życiu Żółtych i pieniądze zanieśli do stolicy. I może generał Walstro zdobył pieniądze, ale nie porozmawiał z szejkiem, więc:

Żółci 2:1 Niebiescy

Trzecie zadanie polegało na znalezieniu przemytnika draży, odebrania mu towaru i sprowadzenie całego plecaka do stolicy. Nie wiem, jak sprawa wyglądała w terenie, ale do stolicy prędzej dotarli Żółci i to oni mogli się już wtedy najeść drażami, także:

Żółci 3:1 Niebiescy

Za czwarte zadanie można było zdobyć nawet aż pięć punktów, bo do trzeba było znaleźć pięć  rzeczy: porzuconą radiostację, dwóch bandytów poszukiwanych listem gończym i ich paszporty. Pierwszą należało trzymać jak najbliżej swojej bazy (respa), a wszystkie pozostałe dostarczyć do stolicy.

DSCF9116DSCF9115

Żółci pierwsi znaleźli radiostację i nie odpuścili jej aż do końca czasu zadania. Oni też pierwsi znaleźli i zabili obu bandytów wraz z ich paszportami. Jednak ciała dostarczyli Niebiescy i to w dość spektakularny sposób. Brawa dla nich za to!

DSCF9123

Niestety dla walecznych Niebieskich wynik na ten moment wyglądał tak:

Żółci 6:3 Niebiescy

Ostatnie zadanie polegało na przejęciu i utrzymaniu stolicy, w której na początku siedzieli oczywiście mieszkańcy stolicy, czyli Bandyci, Pani Prezydent miasta (czyli ja), Adam Walstro i jego oddział. Zdobycie stolicy wcale nie było trudne, jako że była nas tam wtedy zaledwie garstka, ale utrzymanie jej stanowiło wyzwanie, któremu Niebiescy nie podołali. Oczywiście siedzieli tam dość długo, ale przed końcem gry zdołali ich wygryźć Żółci, czym przypieczętowali ostateczny wynik:

Żółci 7:3 Niebiescy

Oczywiście na końcu było podsumowanie (nikt nie miał wątpliwości, że Żółci wygrali, ale trzeba było to ogłosić oficjalnie), rozdanie nagród, rzucanie pieniędzmi i jedzeniem (drażami), a na koniec wspólna fota.

Jeśli chodzi o wyniki flag, to *dumdumdum* wygrali Żółci. Niebiescy przewagę zyskali tylko na jednej fladze. Ostateczny i niepodważalny wynik to więc:

Żółci 8:3 Niebiescy

Fajnie było, co nie?

Relację z punktu widzenia Niebieskich możecie przeczytać tu i bardzo polecam, bo jest naprawdę fajna.


Spodobał Ci się ten wpis? Udostępnij go na Facebooku!

Polub nas na Facebooku i obserwuj na instagramie, by nie przegapić kolejnych wpisów.


Reklamy

Informacje o Edzia

Studentka informatyki, która w wolnym czasie lubi biegać po lesie z karabinem. Nałogowo czyta powieści Stephena Kinga (i nie tylko) i pije herbatę. Jest wytrzymała, systematyczna i punktualna. Można o niej powiedzieć, że jest wzorową uczennicą, grzeczniutką i milusią. Ci, którzy tak mówią, nie widzieli jej z karabinem w ręku. Jeśli Cię nie lubi, lepiej uciekaj albo od razu skocz z mostu. Pomimo trójki młodszego rodzeństwa uwielbia dzieci. Najchętniej kupiłaby grupkę małych Murzyniątek i niańczyłaby je. Mistrzyni Photoshopa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii ASG, Relacje, Wielka Fabularna Wymiana Kompozytu i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s