Jak skutecznie i bezboleśnie popełnić samobójstwo?

Wszystko przestało się układać, a Twój świat zajmuje tylko smutek? Nie widzisz nadziei na przyszłość? Myślisz o całkowitym zakończeniu tego wszystkiego? Jeśli zastanawiasz się nad zabiciem się, trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Zdarza się, że przestajesz widzieć życie w różowych barwach i jedyne, o czym myślisz, to jak to wszystko rzucić. Czasem przyczyną takiego myślenia jest sytuacja rodzinna, czasem praca, szkoła, sytuacja materialna. Najczęściej – choroba. Depresja sprawia, że już nic nie sprawia radości, a jedyne miejsce, w jakim chcesz się znajdować, to trumna.

Bez względu na przyczynę chęci popełnienia samobójstwa, pamiętaj, że:

„Samobójstwo jest permanentnym rozwiązaniem tymczasowego problemu”.

Twoje problemy kiedyś miną. Może nie dzisiaj i nie jutro, ale kiedyś na pewno. Może za dziesięć lat spojrzysz na siebie w lustrze i sam nie będziesz mógł zrozumieć, dlaczego chciałeś to zrobić.

Pomyśl o ludziach, którzy Cię kochają i którym na Tobie zależy. Są tacy – nawet, jak Ci się wydaje, że nie ma. Jak oni zareagują na Twoją samobójczą śmierć?

Nie ma czegoś takiego jak bezbolesna śmierć. Śmierć zawsze boli. Jak nie Ciebie, to osoby Tobie bliskie. Rodzinę, przyjaciół, znajomych z pracy, szkoły. Znajdź kogoś zaufanego i porozmawiaj z nim o tym, co się z Tobą dzieje. Razem łatwiej będzie znaleźć jakieś rozwiązanie dla Twoich problemów.

Czasami najstraszniejszą rzeczą w takiej sytuacji jest brak osoby, z którą możesz porozmawiać, której możesz się wyżalić i opowiedzieć wszystko, co Ci leży na sercu. Właśnie w tym celu powstały telefony zaufania. Osoby czekające na Ciebie po drugiej stronie słuchawki chętnie Cię wysłuchają, poradzą. Telefony zaufania są całkowicie bezpłatne. Jeśli wciąż czujesz smutek, bezsilność, złość, koniecznie zadzwoń:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Pamiętaj, że zawsze możesz pisać wiadomości do nas. Nie jesteśmy profesjonalistami, ale chętnie Cię wysłuchamy i porozmawiamy, jeśli właśnie tego potrzebujesz.

Nie poddawaj się!

I pamiętaj, że jest ktoś, kto nigdy z Ciebie nie zrezygnuje:


Więcej o akcji tutaj.


Spodobał Ci się ten wpis? Udostępnij go na Facebooku!

Polub nas na Facebooku i obserwuj na instagramie, by nie przegapić kolejnych wpisów.

Reklamy

Informacje o Edzia

Studentka informatyki, która w wolnym czasie lubi biegać po lesie z karabinem. Nałogowo czyta powieści Stephena Kinga (i nie tylko) i pije herbatę. Jest wytrzymała, systematyczna i punktualna. Można o niej powiedzieć, że jest wzorową uczennicą, grzeczniutką i milusią. Ci, którzy tak mówią, nie widzieli jej z karabinem w ręku. Jeśli Cię nie lubi, lepiej uciekaj albo od razu skocz z mostu. Pomimo trójki młodszego rodzeństwa uwielbia dzieci. Najchętniej kupiłaby grupkę małych Murzyniątek i niańczyłaby je. Mistrzyni Photoshopa.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s