WFWK IV- Powrót do Zaarubii

Już 5 lipca odbędzie się czwarta odsłona Wielkiej Fabularnej Wymiany Kompozytu. Tym razem Hamburgery powrócą do Zaarubii, by pomóc podstawionemu przez siebie władcy, Emirowi Ahmanowi bin Zahariachowi uporać się z rebelią Wolnych Zaarubczyków. Jak to bywa w Zaarubii, wszystko skomplikują cywile, których można łatwo obrazić i banda niejakiego Alibaby von Szinkenbrot – emigranta z Niemiec – siejąca postrach wśród wszystkich walczących i zakładająca zasadzki na drogach.

Co i jak?
W tej edycji Wielkiej Fabularnej Wymiany Kompozytu gracze będą mogli wcielić się w postacie walczące w Emiracie Zaarubii. Po jednej stronie kompozytowej walki o bogactwa naturalne staną Wolni Zaarubczycy i wspierająca ich (znana nam ze Smutberii) korporacja Fransgaz, wysyłająca swoich najemników, a po drugiej osadzony na tronie po wrześniowej interwencji Hamburgerów Wielki Emir i jego armia. Z kolei wszystko będzie komplikować fakt, że po drogach szaleje niezwykle brutalna banda przestępców znana jako „Alibaba i jego 4 rozbójników”, a cywile obrażają się o wszystko tak samo łatwo jak wcześniej.

Gdzie i kiedy?
Miejsce zostanie podane prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia, w edycji tego wpisu.
Czas: piąty lipca od godziny 9 do późnych godzin popołudniowych.

Jakie będą zadania?
Tym razem zadań będzie od groma. Nie przesadzam.
zadania od groma
Każda postać z wymienionych poniżej dostanie swoje zadanie główne, opakowane w kopertę, realizowane przez całą grę, a także serię zadań pobocznych od NPC i pozostałych graczy. Walutą funkcjonującą w czasie najnowszej WFWK będą (tego się nie spodziewacie)… TANIE BATONY. Oczywiście w nowej edycji i wypuszczone w ograniczonej ilości, by rynek nie załamał się w czasie gry. Każdy gracz dostanie odpowiednią ilość TB przy otrzymaniu swojego zadania.

Zadania główne (dla walczących stron):
Cywile pilnują prawa Zaarubii i zastanawiają się, czy wolą przejść na stronę Wolnych Zaarubczyków, czy wolą być pod władzą Emira. Na początku gry neutralni.
Banda Alibaby wysadza konwoje, ostrzeliwuje bazy, rabuje wszystkie strony, może osłaniać nielegalne interesy. Ich celem jest zdobycie jak największej ilości gotówki. Na początku gry lubiani przez cywilów.
Nielegalny półświatek handluje nielegalnymi rzeczami i porywa rannych żołnierzy dla okupu. Główny cel: Zdobyć jak najwięcej hajsu i <TAJNE>. Znajdują się wśród cywilów i żodyn ni wie, który to kryminalista. Cywile mogą im pomagać za TB.
– Głównym zadaniem wojsk Emira jest utrzymanie posterunku nieopodal wioski, zdobycie kontroli nad największą ilością punktów strategicznych na terenie gry, zwalczanie przestępczości (nielegalnego półświatka i bandy Alibaby) i ochrona samego Emira przed atakami Wolnych Zaarubczyków.
Wolni Zaarubczycy muszą bezwzględnie wyeliminować bandę Alibaby, która męczy ich dostawy, oczyścić swoje szeregi ze szpiegów i uzyskać kontrolę nad największą ilością punktów strategicznych na terenie gry.

LARP i strzelanka
Ta edycja WFWK będzie dużo bardziej fabularna niż poprzednie. Co za tym idzie, strzelania będzie mniej, a zadań więcej. Ekipa bloga będzie potrzebowała paru cywilów, najemników, szalonych naukowców i paru innych postaci, które będą głównie LARPić, a mniej strzelać („mniej” nie znaczy „w ogóle”!).
Kogo nam potrzeba?
Cywile & Alibaba:
-cywilów różnej maści (będą pilnować czy przybysze przestrzegają odwiecznych praw Zaarubii),
-komendanta policji, który będzie „wsadzał do aresztu”,
-miejscowego szamana, odpowiedzialnego za leczenie cywili i przewodzeniu starszyzny wioski,
-czterech ludzi z bandy Alibaby,
-Alibaby,
-przemytnika broni,
-handlarza majeranku,
Emirat Zaarubii:
-oddziału speszyl forsys do wyłącznej dyspozycji Wielkiego Emira,
-oddziału Alfa, ciężko uzbrojonego i przeznaczonego do działań regularnych,
-dowódcy oddziału Alfa,
-oddziału Bravo, lekkiej piechoty do zwalczania partyzantów,
-dowódcy oddziału Bravo.
Wolni Zaarubczycy:
-oddziału Zaarubczyków, (podobni do cywilów, arabskie przebrania approved),
-dowódcy oddziału Zaarubczyków,
-oddział najemników, podległy pod dowódcę oddziału Zaarubczyków.

Z pomysłami na Wasze własne postacie piszcie na blogowego maila.

Rejestracja ruszy przez formularz Google do końca tygodnia.

Odwieczne prawa Zaarubii:
-nie wolno siadać bez pozwolenia gospodarza,
-machanie lewą ręką oznacza klątwę i obrazę,
-mężczyźni nie mogą przeszukiwać kobiet ani na odwrót,
-po zabiciu cywila, wszyscy cywile z wioski starają się go pomścić, chyba, że walcząca strona zapłaci krowę lub równowartość w TB,
jeśli się przekazuje komuś pieniądze, to trzeba je trzymać w lewej ręce, ale włożyć je do prawej ręki tamtego,
-jeśli ktoś częstuje gościa, jest on zobowiązany przyjąć poczęstunek (nawet gorącą herbatę w upalny dzień na słońcu).

Dress code:
To jak się ubierzecie zależy od waszej postaci. Fajnie by było, gdyby najemnik wyglądał jak tru najemnik/PMC, a zaarubski cywil jak arabski cywil, bojownik Wolnych Zaarubczyków jak mudżahedin, żołnierz Emira byłby zwykłym żołnierzem, policjant coś w ten deseń. Z resztą postaci sobie poradzicie. 😉


Spodobał Ci się ten wpis? Udostępnij go na Facebooku!

Polub nas na Facebooku i obserwuj na instagramie, by nie przegapić kolejnych wpisów.

Reklamy

Informacje o czlowiekktorybylczolgiem

przyszły reporter (jak się uda), pasjonat historii i dusza towarzystwa. Uwielbia wszystko, co związane z militariami, godzinami może mówić o czołgach. Ma głowę pełną pomysłów, które stara się na bieżąco zrealizować. Uwielbia lasy, chciałby kiedyś sobie kupić jeden i nigdy z niego nie wychodzić. Gdyby nie było to niepoprawne społecznie obrósłby mchem i został drzewem. Zawsze nosi ze sobą apteczkę pierwszej pomocy i śpiewa pod prysznicem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii ASG, Wielka Fabularna Wymiana Kompozytu i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „WFWK IV- Powrót do Zaarubii

  1. Karol pisze:

    Jest jakiś limit wieku?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s