WFWK 3- Zadania, szpej&sprawy organizacyjne

Dzięki działalności wywiadu wojskowego jednego z państw Paktu Pierwszownocno Pacyficznego ze sztabu wojskowego prezydenta Bożygniewa Grzmipały, wypłynęły najnowsze rozkazy i stenogramy rozmów. Mimo bardzo trudnych warunków operacji (nie można po prostu podsłuchiwać telefonów i przechwytywać depesz, bo wojsko Cebulostanu nie posiada jeszcze tak wysoko rozwiniętej technologii), agentowi 000000111 (informatycy zrozumieją) udało się po prostu wynieść przez główne drzwi sztabu całe pudło dokumentów, mówiąc strażnikowi, że idzie do domu i tam wszystko uporządkuje. Rzeczywiście poszedł do domu. Po dwugodzinnej podróży samolotem. Źródło w połączonym dowództwie paktu Pierwszownocno Pacyficznego dostarczyło redakcji Bloga Niewidzialnych kopie wszystkich dokumentów. No cóż. My też mamy swój wywiad.

Tajne, że ojacie!

Najważniejszą informacją wyciągniętą przez wywiad, jak zwykle zanotowaną na marginesie brudnopisu synka analityka  jest to, że na WFWK będzie potrzebne dużo krótkofalówek PMR. Prezydent Bożygniew nie zapewnia swoim żołnierzom tego typu sprzętu, więc powinni oni sami sobie poradzić. Po drugiej stronie barykady też brakuje PMRek, bo dotacje od ludności cywilnej kończą się w szybkim tempie. Dowiedzieliśmy się też, że po krachu gospodarki Cebulostanu, najlepszym sposobem na skłonienie cywila do współpracy jest ofiarowanie mu czegoś słodkiego. Cukierek albo batonik powinien być ok, ale wywiad donosi, że cywile są coraz bardziej zachłanni. Niekiedy nawet rzucają się na pojedynczego żołnierza i kradną wszystko co się da.

W dalszej części dokumentów znaleźliśmy następujące wzmianki:

„Obiekt 241 podczas testów poligonowych z wykorzystaniem obiektu 238 zdematerializował się, a po pilocie nie pozostał żaden ślad.”

„Obiekt 268 podczas testów w laboratorium nie wykazał zbytnich zdolności manewrowych, jednak uniósł się pod sufit, na wysokość 1.82 metra. Decyzją dowództwa zakwalifikowany do dalszych testów.”

„Obiekt 268 rozbił się w czasie sprawdzianu zwrotności. Pilot nie zdążył skorygować kierunku, gdy wróbel obrał kurs kolizyjny. Straty: 1.”

„Obiekt 270 przeszedł pomyślnie trzy serie testów. Wysłano rekomendacje produkcji seryjnej.”

Świadczą one o wytężonych pracach Cebulostańskich naukowców nad nowym rodzajem czegoś, co ma załogę i lata. Na dodatek nad projektem pracuje doktor habilitowany Gassam ibn Fassam z Turcji. Warto przypomnieć, że dziadek naukowca, niejaki Eassam ibn Dassam słynął z produkcji najlepszych dywanów w całej Turcji, a arrasy tworzone przez pierwszą głowę rodu Aassama wiszą na Wawelu, zdobyte przez Sobieskiego pod Wiedniem.

W drugiej teczce nasz agent znalazł i skopiował prawdopodobne zadania na WFWK:
1.  Zdobyć punkt oporu sił separatystów,
2. Obronić punkt oporu przed siłami przeciwnika,
3. Zatrzymać (żywego) handlarza bronią i dostarczyć go do sztabu,
4. Przeciągnąć linię telefonu polowego od sztabu do siedziby ośrodka badawczego,
5. Utrzymać 4 flagi przez całość trwania gry,
6. Zebrać flagi przeciwnika,
7. Zebrać szczątki rozbitego obiektu 270 i uratowanego pilota wyewakuować do sztabu,
8. Sprawdzić przyczyny niezwykłego blasku i dźwięku eksplozji, uważając na promieniowanie.

Trzecia teczka zawierała spis dozwolonej, zgodnej z porozumieniem z reformatorami, broni, pirotechniki i zasad ogólnych rozgrywki.

1. Świece dymne tylko w jaskrawych i nienaturalnych kolorach, maksymalnie 2-3 świece na drużynę, obszar użycia świec jest ograniczony. Teren ten będzie oznaczony na mapach.

2. Limit FPS to 450 fps dla broni szturmowej i możliwość użycia full auto w pomieszczeniach, 550 w karabinach snajperskich i 500 w broni wsparcia.

3. Jako trafienia liczą się także rykoszety i ogień przytulaśny (ang. friendly fire).

4. Obowiązuje absolutny zakaz pirotechniki hukowej.

5. Każdy strzał do fabularnego „cywila” skutkuje odebraniem jednego punktu.

Czwartą teczkę pani Renia od ksera zalała przecukrzoną herbatą, a tusz maszynowy się rozmazał, więc prezentujemy tylko to, co daliśmy radę odczytać:
nie .a.. cz…g.w a.e .a t. .y..ny b. .s l..s.e . la…ą


Spodobał Ci się ten wpis? Udostępnij go na Facebooku!

Polub nas na Facebooku i obserwuj na instagramie, by nie przegapić kolejnych wpisów.

Reklamy

Informacje o czlowiekktorybylczolgiem

przyszły reporter (jak się uda), pasjonat historii i dusza towarzystwa. Uwielbia wszystko, co związane z militariami, godzinami może mówić o czołgach. Ma głowę pełną pomysłów, które stara się na bieżąco zrealizować. Uwielbia lasy, chciałby kiedyś sobie kupić jeden i nigdy z niego nie wychodzić. Gdyby nie było to niepoprawne społecznie obrósłby mchem i został drzewem. Zawsze nosi ze sobą apteczkę pierwszej pomocy i śpiewa pod prysznicem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wielka Fabularna Wymiana Kompozytu i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s