WFWK 3 – zapowiedź druga

Dziś o godzinie 12:00 prezydent Cebulostanu na konferencji prasowej odpowiedział na pytania dotyczące konfliktu w jego państwie. Dowiedzieliśmy się paru nowych faktów o miejscu, stronach i zadaniach WFWK-3.

cebuladia

Bożygniew Grzmipała dziś w służbowym schronie przeciwdywanowym odpowiedział na pytania dziennikarzy. Wydaje się to bardzo dziwne, gdyż od początku wojny domowej odmawiał kontaktu z jakimikolwiek mediami. Analitycy wojskowi paktu pierwszownocno-pacyficznego uznali to zachowanie za skutek ostatnich zwycięstw w wojnie domowej.

Panie prezydencie, w ostatnim czasie wiele się mówiło o niezidentyfikowanych obiektach latających nad terenem Cebulostanu i widzianych w nocy wybuchach, a siły rządowe zakończyły właśnie „wyzwalać” trzy z siedmiu dystryktów. Nasze źródła w wywiadzie wojskowym jednego z państw pilnie obserwującego sytuację w Cebulostanie zdają się potwierdzać pogłoski rozsiewane przez reformatorów na temat nielegalnych eksperymentów nad bronią niekonwencjonalną. Co pan na to?

Rzeczywiście w kampanii wojennej zostaliśmy zmuszeni do sięgnięcia po niestosowane do teraz metody uzyskiwania przewagi nad przeciwnikiem. Żadne z nich nie są jednak nielegalne, gdyż niektóre ultranowoczesne rodzaje broni zostały właśnie skonstruowane przez specjalistów światowej klasy, a pozostałe są tak zacofane, że nie zostały ujęte w międzynarodowych konwencjach.

Specjalistów wysokiej klasy? Przed wojną Cebulostan nie był liderem badań, a jedyny uniwersytet w państwie był akademią wojskową. Skąd zaplecze badań i naukowcy?

Nie wiem, skąd u Pana tak niepochlebna opinia o moim państwie. Tak naprawdę Cebulostan ma bardzo dobre zaplecze do badań i produkcji nowoczesnego uzbrojenia. Nasz przemysł włókienniczy jest gotowy na produkcję nowoczesnego sprzętu, a wyższe szkoły wszelkiego typu nadal szkolą specjalistów najwyższej klasy, rozchwytywanych na całym świecie. W kraju trzyma ich tylko zakaz emigracji, który jest jednym z większych sukcesów mojej prezydentury.

Cóż takiego, co niszczy wrogie czołgi, produkuje się dzięki pomocy przemysłu włókienniczego?

Nie rozumiem pytania. Jaki przemysł włókienniczy? Poza tym ci bandyci nie posiadają czołgów. Poproszę następne pytanie.

Co niezwykłego jest w kilometrach trzystuletnich starodruków, że wojsko pracuje nad rozszyfrowaniem ich od znalezienia w Cebulostańskiej Bibliotece Narodowej, zamurowanych w ścianach? No i dlaczego raporty czyta Pan osobiście?

Jako prezydent muszę znać i dbać o historię naszego pięknego kraju. W końcu kiedyś bunt się skończy, a wtedy dzieci wrócą do szkół, a turyści do Cebulostanu. Rozszyfrowanie tych dokumentów może pomóc w odbudowaniu gospodarki opartej na turystyce zniszczonej przez lata wewnętrznego konfliktu.

Unika Pan słowa „wojna” w odniesieniu do sytuacji w Cebulostanie. Dlaczego?

Bo dla mnie wojną jest walka dwóch bytów. Państw, korporacji, cywilizacji. Moi przeciwnicy nie są ukonstytuowani, ani w żaden sposób nie istnieją na papierze. Są oni zwykłymi bandytami, bo nawet do terrorystów im jeszcze dużo brakuje.

Co pańscy żołnierze robią ze schwytanymi przeciwnikami?

Jak to „co robią”? Robią to, co uważają za konieczne. Na wojnie nie ma miłosierdzia. Zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach.

Co ma pan na myśli, mówiąc „ostatnie wydarzenia”? Czy chodzi o rzekome zestrzelenia niezidentyfikowanych obiektów latających nad terenami podobno oczyszczonymi już z przeciwników?

Jeśli wierzy Pan w te bujdy o latających dywanach, to muszę Pana bardzo rozczarować. Żadne niezidentyfikowane latające dywany nie istnieją. Z resztą jak ktoś miałby nimi sterować? Nie myślałem, że kiedyś spotkam osobę tak wykształconą jak Pan, wierzącą w takie bzdety.

Ale ja nie mówiłem nic o dywanach.

Tak? Ekhem… strasznie goni mnie czas. Musimy kończyć nasze spokanie.


Spodobał Ci się ten wpis? Udostępnij go na Facebooku!

Polub nas na Facebooku i obserwuj na instagramie, by nie przegapić kolejnych wpisów.

Reklamy

Informacje o czlowiekktorybylczolgiem

przyszły reporter (jak się uda), pasjonat historii i dusza towarzystwa. Uwielbia wszystko, co związane z militariami, godzinami może mówić o czołgach. Ma głowę pełną pomysłów, które stara się na bieżąco zrealizować. Uwielbia lasy, chciałby kiedyś sobie kupić jeden i nigdy z niego nie wychodzić. Gdyby nie było to niepoprawne społecznie obrósłby mchem i został drzewem. Zawsze nosi ze sobą apteczkę pierwszej pomocy i śpiewa pod prysznicem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii ASG, Wielka Fabularna Wymiana Kompozytu i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „WFWK 3 – zapowiedź druga

  1. Brawo, ziomuś. Jeden z najlepszych Twoich tekstów, widać wielką poprawę stylu pisania od września. 🙂 Bardzo ciekawa i zabawna forma przedstawienie sytuacji. Oby tak dalej!

    Polubienie

  2. Pingback: Blog Niewidzialnych ma już pół roku! | Blog Niewidzialnych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s