14 lutego to nie tylko walentynki

14 lutego to dzień wielu rocznic i urodzin. Nawet walentynki mają swoje korzenie w Cesarstwie Rzymskim, choć nie każdy o tym wie. 14 lutego 1939 roku zwodowano pancernik Bismarck, a w 1942 roku powołano do życia Armię Krajową. Ale to nie wszystko. Świat co roku zaskakiwał ludzkość jakimś prezentem, mającym okazywać uczucia, ale niekoniecznie była to miłość. Pozwólcie więc przedstawić sobie krótkie kalendarium wydarzeń.
Schlachtschiff Bismarckburza

No to po kolei:
44 roku przed naszą erą Juliusz Cezar został ogłoszony przez senat Cesarzem Rzymskim. Zmarł później tragicznie na sztylet pod żebrem (straszna choroba, zabierała wybitnych ludzi od najdawniejszych czasów, teraz na szczęście jej rozmiary zredukowano, dzięki czemu częściej zabiera dresów pod klubami, niż polityków przemawiających w senacie).

W 1779 wojska amerykańskie pokonały Brytoli pod Kettle Creek, co zaowocowało wybuchem miłości i wszechobecnej radości wśród Brytyjczyków i Amerykanów w 1783 roku, po zakończonej wojnie i uzyskaniu przez Stany Zjednoczone niepodległości.

W 1814 roku wojska Napoleona pobiły Prusaków i Rosjan w bitwie pod Vauchamps. Gromiąc dwukrotnie większe siły przeciwnika, Francuzi okazali miłość 20 zdobytym działom i 5000 jeńcom. Na poniższej rycinie widzicie, jak konni pozdrawiają się uniesionymi w górę rękami, staropolskim zwyczajem dzierżąc szable.
793px-Battle_of_Vauchamps_by_Reville

W 1876 Graham Bell opatentował telefon, ułatwiając kontakty wielu zakochanym, aż po dzień dzisiejszy. Wszak to telefonicznie kontaktują się pani Merkel i prezydent Putin, a także Kaśka z ostatniej imprezy z Tobą, drogi Czytelniku.

W 1897 roku wybuchła wojna o Pacyfik. W wyniku nadmiernego okazywania sobie uczuć zginęło 70000 Chilijczyków, Peruwiańczyków i Boliwijczyków. Na dodatek Chile odbiło Boliwii Pacyfik. Udało im się ponownie zejść dopiero wiele lat później, ale to nie było już to samo.

W 1929 roku Al Capone okazał uczucia sześciu członkom konkurencyjnego gangu i jednemu przypadkowemu optykowi. Przebrani za policjantów ludzie Ala ustawili gangsterów i biednego okulistę pod ścianą po czym rozstrzelali z tommy gunów, po czym szybko się zawinęli (każdy miał umówioną randkę). Gdy policja dojechała na miejsce, jeden z gangsterów jeszcze żył. Postrzelony czternastokrotnie człowiek powiedział policjantom, że nie było żadnej strzelaniny.

W 1939 roku zwodowano Bismarcka. Największy i najnowocześniejszy niemiecki pancernik z okresu drugiej wojny światowej. Niósł on pokój i miłość gdzie tylko się pojawił. Szczególnie dużo uczucia zaznał z jego dział HMS Hood, który po pojedynku artyleryjskim z Bismarckiem poszedł na dno. Sam Bismarck podążył za nim jakiś czas później. To się właśnie nazywa miłość.

W 1942 roku powstała Armia Krajowa. Największy i najskuteczniejszy ruch oporu w Europie. Z kolei Japończycy pokazali Sumatrze, jak się kocha, dołączając ją do swojego imperium.

W 1943 roku Rosjanie wrócili do Rostowa nad Donem, parę tygodni wcześniej ukazując głębie rosyjskiej duszy i to, że Rosjanie też mają uczucia, ludziom generała Paulusa. Niemcy byli tak zszokowani, że sami się poddawali i szli wprost w otwarte ramiona wujcia Stalina. Na froncie afrykańskim wrzało, bo Erwin Rommel nie kochał Amerykańców, Brytyjczyków i Polaków, jednak Ci wykazali zrozumienie dla jego uczuć, poczekali, aż opuści Afrykę, po czym z miłością przyjęli 275 000 niemieckich i włoskich żołnierzy do niewoli.

W 1945 roku Amerykanie pomylili się i swoimi latającymi fortecami posłali pozdrowienia nie Niemkom, a Czeszkom, zamiast Drezna bombardując Pragę. Nie zapomnieli o Dreźnie i naprawili swoje przewinienie jakiś czas później.

W 1950 roku w Moskwie Rosjanie i Chińczycy postanowili sformalizować miłość między swoimi narodami.

W 1956 roku rozpoczął się w Moskwie zjazd partii, na którym Chruszczow skrytykował pośmiertnie Stalina i jego dziwną miłość do narodu. Rosjanie jednak mają to do siebie, że nie potrafią przerwać patologicznych związków ze swoimi przywódcami.

W 1978 Islamscy terroryści ukazali swą miłość do Izraela i Izraelczyków, wysadzając autobus pełen cywilów, a rok później próbowali porwać w wybuchu uczuć amerykańskiego ambasadora w Kabulu, ten jednak zginął podczas wymiany ognia z policją.

W 1981 roku Phoolan Devi postanowiła zemścić się na dawnych oprawcach i razem ze swoją bandą (rabującą bogatych i oddającą pieniądze biednym) napadła na wioskę, w której aktualnie znajdował się jej poprzedni gang i wszystkim 22 członkom okazała uczucia. Żaden nie przeżył.

A więc wszystkiego najlepszego!


Spodobał Ci się ten wpis? Udostępnij go na Facebooku!

Polub nas na Facebooku i obserwuj na instagramie, by nie przegapić kolejnych wpisów.

Informacje o czlowiekktorybylczolgiem

przyszły reporter (jak się uda), pasjonat historii i dusza towarzystwa. Uwielbia wszystko, co związane z militariami, godzinami może mówić o czołgach. Ma głowę pełną pomysłów, które stara się na bieżąco zrealizować. Uwielbia lasy, chciałby kiedyś sobie kupić jeden i nigdy z niego nie wychodzić. Gdyby nie było to niepoprawne społecznie obrósłby mchem i został drzewem. Zawsze nosi ze sobą apteczkę pierwszej pomocy i śpiewa pod prysznicem.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s